گردن درد ممکن است در نتیجه تصادف یا آسیب دیدگی، مشکلات استخوانی – عضلانی و یا حتی وجود تومور بروز کند، اما اغلب اوقات قرار گرفتن در یک وضعیت نامناسب و غیر استاندارد مثل وضعیت غیر صحیح بدن به هنگام خواب می‌تواند منجر به بروز گردن درد شود. شکل و نوع بالش هم می‌ تواند در بروز درد گردن تاثیر داشته باشند. لذا به منظور جلوگیری از این قبیل دردها در ناحیه گردن، متخصصان توصیه می‌کنند که اگر سابقه بیماری خاصی ندارید که علت اصلی گردن درد شما باشد، باید مطمئن شوید بالشی که روی آن می‌خوابید در یک وضعیت ناجور به سر شما فشار نیاورد و یا ارتفاع آن خیلی بلند یا کوتاه نباشد.

بالش طبی برای گردن درد

بالش‌های مختلفی برای حل این مشکلات ساخته شده‌اند از جمله بالش‌های واکنشگرای آبی یا بادی. تحت شرایطی که بیمار آسیب‌دیده و درد گردن دارد، خوابیدن روی یک پشتی سفت می‌تواند بسیار سخت باشد و موجب تحریک عضلات گردن شود. به تدریج که وضعیت گردن بهبود پیدا می‌کند بیمار می‌تواند از بالش‌های طبی سخت‌تری استفاده کند و این در صورتی است که بیمار مشکل گردنی خاص و دردناکی نداشته باشد. استفاده از یک بالش سفت و محکم می‌تواند از بروز مشکلات گردنی پیشگیری کرده و به حفظ قوس طبیعی گردن کمک کند. علاوه بر این برخی از افرادی که به فیبرومیالژیا مبتلا هستند اظهار کرده‌اند که استفاده از بالش طبی سفت‌تر موجب بهبود درد گردن آن‌ها می‌شود.

بالش طبی مناسب گردن درد

بالش‌های گردنی که از فوم مموری ساخته می‌شوند، به گونه‌ای هستند که دقیقا به حالت و فرم قوس طبیعی گردن شما در می‌آیند. نرمی و گرمای این بالش‌ها موجب احساس راحتی بیمارانی می‌شود که به مشکلات حاد گردن مانند آسیب‌های ورزشی یا مشکلات مزمن مانند آرتروز گردن دچار شده‌اند.

یک بالش طبی خوب باید:

  • فضای بین سر و گردن و کمر را پر کند
  • دوام و ماندگاری بالا داشته باشد
  • در هنگام خوابیدن حس خوبی داشته باشد
  • در حالت‌های خاص خوابیدن بیمار، از سر و گردن او به خوبی پشتیبانی کند
  • سر را در حالتی خنثی نگه دارد

قیمت بالش طبی

از آنجا که بالش‌های طبی تنوع گسترده‌ای دارند قیمت بالش های طبی هم بسیار متفاوت می باشد و بستگی به کاربری، سایز و ویژگی‌های خاص آن بالش دارد.

از اینجا می توانید لیست بالش های طبی موجود در سایت سرزمین بالش را مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *