مموری فوم همان فوم پلی اورتان با مواد شیمیایی اضافی و افزایش ویسکوزینه و چگالی آن می باشد. بعضی از عنوان های آن “ویسکو الاستیک” یا فوم کم انعطاف پذیر LRPu نیز نامیده می شوند.

بهتره یخورده راحت تر توضیح بدیم! فوم حافظه دار چون نسبت به حرارت بدن چگالی بالاتری دارد از این جهت باعث می شود تا به سرعت شکل بدن را به خود بگیرد و در قالب محل تماس در بیاید. به دلیل خاصیت فوم حافظه دار برای محافظت از ستون فقرات شخص هم اکنون در تشک های نسل جدید نیز استفاده می شود تا از بروز هرگونه کمر درد و گردن درد جلوگیری نماید.

مموری فوم چیست

جالب است بدانید فوم حافظه دار در ابتدا که ساخته شده بود بسیار گران بود و استفاده از آن بسیار سخت بوده است. اما اکنون ارزان شده و بیشترین مصرف آن در صنعت تشک و بالش می باشد. فوم حافظه دار در سال ۱۹۶۶ با قرارداد با مرکز تحقیقاتی Ames ناسا آمریکا برای بهبود بخشیدن به ایمنی مخده هواپیما توسعه داده شده است.

در نسل جدید فوم های حافظه دار توسعه چشم گیری صورت گرفته است که به آن عصاره آلوئه ورا، عصاره چای سبز و زغال فعال با فوم ترکیب شده اند تا به منظور پائین آوردن بو و حتی ارائه آروماتراپی به هنگام خواب باشد.

نحوه کار فوم حافظه به این شکل است که وقتی شخص بر روی آن استرحت می نماید نسبت به فشار و حرارت شروع به شکل مینماید تا شخص، خواب ایده آل را تجربه کند.

بالش های مموی فوم سرزمین بالش را میتوانید از اینجا ببینید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *